Sezon kontenera Parki E-S-K już za nami. Dziękujemy za wspólne 21 weekendów. W październiku nadal zbieramy głosy w ramach WBO na kompleksowe zagospodarowanie skweru św. o. Damiana de Veustera. Dodatkowo szczepinianie, którzy brali udział w projekcie Jam Szczepin, nagrywają piosenkę o naszym osiedlu w studio i organizują koncert. Młodzież przygotowuje się do spektaklu teatralnego w ramach projektu Szczepińska historia. Czeka nas w tym miesiącu sporo premier!


20 września – 7 października – głosowanie WBO na projekt 215

Głosowanie w ramach WBO trwa do 7 października. W tym roku głosować mogą nawet niemowlęta a głosy oddajemy głównie przez Internet na stronie wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/glosowanie-wbo-2019. Nasz projekt numer 215 zakłada udogodnienia na skwerze m.in.:

  • stworzenie miejsc rekreacyjnych dla dorosłych,
  • dokończenie kompleksu placu zabaw dla dzieci starszych (Serce Szczepina dla Juniorów WBO 2017),
  • uzbrojenia działki w prąd, tak by został on miejscem wydarzeń kulturalnych i społecznych na osiedlu
  • i wiele innych udogodnień mających na celu kompleksowe zagospodarowanie skweru.

-> Śledź to wydarzenie na Facebooku

 


20 października od 11:00 do 15:00 – Pchli targ w Sercu Szczepina

Ostatnie w tym roku plenerowe wydarzenie dla mieszkańców osiedla i całego Wrocławia. Na Sercu Szczepina (skwer św. o. Damiana de Veustera), w godz. 11:00-15:00 każdy może rozłożyć swoje stoisko i stać się sprzedawcą i kupujacym jednocześnie.

-> Śledź to wydarzenie na Facebooku


20 października – premiera spektaklu plenerowego

Praca nad spektaklem trwa. Jest to jeden z elementów projektu Szczepińska historia – odkrywanie tajemnic osiedla. Razem z Mary Sadowską – reżyserką spektakli ulicznych, przygotowujemy dla was opowieść o 120 latach historii naszego osiedla. Zapraszamy na premierę na skwer św. o. Damiana de Veustera.

-> Śledź to wydarzenie na Facebooku


30 października o 19:00 – koncert finałowy projektu Jam Szczepin

Koncert finałowy będzie okazją do zobaczenia sąsiadów w niecodziennej roli. Ci, których mijacie na Zachodniej lub spotykacie w kolejce po świeże pieczywo, zaśpiewają dla was swoje ulubione piosenki. Po występach odbędzie się premiera piosenki o naszym osiedlu oraz premiera teledysku. Przygotowujemy dla was także słodki poczęstunek. Zapraszamy 30 października o godzinie 19:00 do Przestrzeni Trzeciego Wieku (pl. Solidarności 1/3/7, IV piętro).


Fundusz Osiedlowy

Nasze osiedle otrzyma 1 241 964,61 zł w ramach Funduszu Osiedlowego z przeznaczeniem na realizację wybranych projektów inwestycyjnych. Będzie można ubiegać się o realizację „drobnych”, ale potrzebnych inwestycji na swoim terenie. Bardzo istotnym w tym przypadku będzie głos i wola mieszkańców. Do 16 grudnia Rada Osiedla Szczepin ma obowiązek zorganizować KONSULTACJE SPOŁECZNE, podczas których mieszkańcy zgłoszą swoje propozycje na inwestycje osiedlowe, na swoich podwórkach, ulicach czy skwerach (na terenach miejskich).


Zobacz także:

  1. Plac Jana Pawła II – Szczepin, Wrocław
  2. Fontanna Bismarcka – Szczepin, Wrocław
  3. Galeria grafik Serca Szczepina
  4. Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia Serca Szczepina
  5. Jam Szczepin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *