We wrześniu gramy i śpiewamy w ramach Jam Szczepin i zaczynamy kolejny projekt: Szczepińska Historia, czyli spacery architektoniczne po osiedlu i spektakl teatralny z młodzieżą. Startuje też głosowanie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.


1 września o 18:00 – Jam Szczepin

UWAGA! Zmiana godziny naszych muzycznych spotkań. Od września będziemy startować o 18:00. Najpierw piosenkarka: Alicja Janosz przeprowadzi rozśpiewanie i ćwiczenia emisyjne. Potem będziemy śpiewać znane wszystkim piosenki: harcerskie, żeglarskie, popularne. Zachęcamy do zabrania ze sobą instrumentów, dla chętnych będą wolne bębny i gitary. Zobacz film z ostatniego spotkania.

Więcej o samym projekcie przeczytasz TUTAJ. 

-> Śledź to wydarzenie na Facebooku

-> Zapisz do grupy na FB, która nagra piosenkę o Szczepinie w studio nagrań

1 – 13 września – Nabór uczniów klas 7 i 8 do grupy teatralnej

Nabór do grupy teatralnej w ramach projektu Szczepińska Historia. Zgłoszenia uczniów klas 7 i 8 na serceszczepina@gmail.com.

szczepińska historia


7 – 8 września od 14:00 do 19:00 – Kontener Parki E-S-K

Nie siedź w domu, przyjdź do parku. Mamy dla Ciebie: leżaki, półkę z książkami, paletki, bramki czy piłki. Możesz się zrelaksować lub aktywnie spędzić czas. Dodatkowo, na każdy weekend przygotowujemy warsztaty, turnieje, treningi (np. zumba) i wiele innych atrakcji. O szczegółach będziemy powiadamiać na Facebooku bliżej terminu. TUTAJ relacja z jednego z lipcowych weekendów.


14 września o 18:00 – Potańcówka międzypokoleniowa III

Międzypokoleniowa zabawa pod gołym niebem jest stałym punktem obchodów wrocławskich Dni Seniora i inauguracją kolejnej odsłony “Bliżej sztuki”. Do tańca zapraszamy osoby w każdym wieku. Patronem medialnym jest Radio LUZ.

-> Śledź to wydarzenie na Facebooku


14 września o 15:00 – Spacer dla mieszkańców

“Bez korzeni nie ma skrzydeł”, dlatego jeśli chcemy patrzeć w przyszłość Szczepina, musimy poznać jego historię. Spacer poprowadzi Krzysztof Ziental – historyk architektury, piewca powojennego modernizmu, zwłaszcza na Szczepinie, autor bloga blokiblog.pl

szczepińska historia


14 – 15 września od 14:00 do 19:00 – Kontener Parki E-S-K

Kolejny weekend pełen atrakcji. O szczegółach będziemy powiadamiać na Facebooku bliżej terminu. To już ostatni miesiąc naszego plenerowego centrum kultury.


15 września od 11:00 do 15:00 – Pchli targ w Sercu Szczepina

Plenerowe wydarzenie dla mieszkańców osiedla i całego Wrocławia. Na Sercu Szczepina (skwer św. o. Damiana de Veustera), w godz. 11:00-15:00 każdy może rozłożyć swoje stoisko i stać się sprzedawcą i kupujacym jednocześnie.

-> Śledź to wydarzenie na Facebooku

12:00 – Warsztaty z Ulistnienie

O 12:00 w środkowym namiocie odbędą się warsztaty z pracownikami kwiaciarni, która znajduje się na Szczepinie: Ulisnienie.


15 września o 18:00 – Jam Szczepin

Zaczynamy o 18:00 profesjonalnym rozśpiewaniem i ćwiczeniami emisyjnymi z Alicją Janosz – piosenkarką, zwyciężczynią pierwszej edycji programu IDOL. O 19:00 zaczynamy jamowanie!


20 września do 7 października – głosowanie WBO

W tym roku złożyliśmy projekt numer 215 – Serce Szczepina dla każdego – kompleksowe zagospodarowanie skweru św. o. Damiana de Veustera. Aktualnie skwer jest miejscem imprez osiedlowych i stał się miejscem odwiedzanym przez licznych mieszkańców. By został Sercem Szczepina, czyli centrum spotkań mieszkańców w plenerze, potrzeba jeszcze kilku udogodnień, tj.:

  • stworzenia miejsc rekreacyjnych dla dorosłych,
  • dokończenie kompleksu placu zabaw dla dzieci starszych (Serce Szczepina dla Juniorów WBO 2017),
  • uzbrojenia działki w prąd, tak by został on miejscem wydarzeń kulturalnych i społecznych na osiedlu.

W tym roku może głosować każdy – nawet niemowlaki! Głosy oddajemy wyłącznie przez internet na stronie https://www.wroclaw.pl/wbo.

projekt 215 - wbo 2019


20 września o 15:00 – Spacer dla mieszkańców

Bez korzeni nie ma skrzydeł”, dlatego jeśli chcemy patrzeć w przyszłość Szczepina, musimy poznać jego historię. Spacer poprowadzi Krzysztof Ziental – historyk architektury, piewca powojennego modernizmu, zwłaszcza na Szczepinie, autor bloga blokiblog.pl

szczepińska historia


21 – 22 września od 14:00 do 19:00 – Kontener Parki E-S-K

Kolejny weekend pełen atrakcji, tym razem pod hasłem: Wrocławski Budżet Obywatelski. O szczegółach będziemy powiadamiać na Facebooku bliżej terminu.


29 września o 18:00 – Jam Szczepin

Ostatnie muzyczne spotkanie w ramach projektu Jam Szczepin. W październiku chętne osoby, które dołączyły do grupy na Facebooku: Jam Szczepin – nagranie piosenki, nagrają ją w studio nagrań. Cały projekt zakończy Wielki Koncert Finałowy, który odbędzie się w ostatni weekend października. To właśnie tam będzie miała miejsce premiera piosenki, a na scenie zaprezentują się szczepinianie oraz uczestnicy projektu.


28 – 29 września od 14:00 do 19:00 – Kontener Parki E-S-K – ZAMKNIĘCIE

Ostatni weekend z naszym mobilnym centrum kultury. Za nami mnóstwo wydarzeń: warsztatów, turniejów, spotkań, seansów… Będziemy zbierać siły na przyszły rok, aby od maja znów ruszyć z pełną mocą!


Zobacz także:

  1. Plac Jana Pawła II – Szczepin, Wrocław
  2. Fontanna Bismarcka – Szczepin, Wrocław
  3. Galeria grafik Serca Szczepina
  4. Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia Serca Szczepina
  5. Jam Szczepin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *