“Bez korzeni nie ma skrzydeł”, dlatego jeśli chcemy patrzeć w przyszłość Szczepina, musimy poznać jego historię. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na cykl wydarzeń, które w ramach projektu Aktywny Dolny Śląsk organizujemy dla was.

Harmonogram wydarzeń

  • 29.08 – 13.09 – Nabór do grupy teatralnej, która przygotuje spektakl plenerowy dla mieszkańców. Szukamy uczniów szczepińskich szkół z klas 7 i 8 (max 15 osób). Zgłoszenia na naszym profilu na Facebooku lub na serceszczepina@gmail.com.
  • 14. 09, godz. 14:00 – SPACER DLA MIESZKAŃCÓW
  • 16.09 – PIERWSZE SPOTKANIE GRUPY TEATRALNEJ (spotkania 2 x w tygodniu)
  • 20.09, godz.17:00 – SPACER DLA MIESZKAŃCÓW
  • 19-20.10 – PREMIERA SPEKTAKLU PLENEROWEGO DLA MIESZKAŃCÓW/SKWER ŚW. O. DAMIANA DE VEUSTERA

Oprócz tych wydarzeń odbędą się warsztaty plastyczne, na których stworzymy scenografię do spektaklu. Powstanie także film reportażowy z projektu.

Prowadzący

Mary Sadowska – pedagog, kulturoznawczyni, instruktorka twórczego rozwoju, psycholożka, reżyserka spektakli ulicznych z udziałem dzieci i młodzieży, współtworczyni spektakli BRAVE Kids oraz działań miedzypokoleniowych. W 2016 roku współreżyserowała największe wydarzenia plenerowe Europejskiej Stolicy Kultury. Ciągle w ruchu, nieustannie w zachwycie nad twórczym potencjałem dzieciakow z którymi współdziała.
Krzysztof Ziental – historyk architektury, piewca powojennego modernizmu, zwłaszcza na Szczepinie, autor bloga blokiblog.pl
Jagoda Nowak – Bieganowska – absolwentka ASP we Wrocławiu na kierunku Sztuka i Projektowanie szkła. Na co dzień oprócz prowadzenia zajęć plastycznych, zajmuję się projektowaniem oraz tkaniną artystyczną. Mieszka na Szczepinie.
Joanna Klima – absolwentka PWST we Wrocławiu na kierunku podyplomowym “Reżyseria Małych Form Teatralnych”, współzałożycielka i aktorka w amatorskiej grupie teatralnej Trzecia Środa. Mieszka na Szczepinie, prezeska Stowarzyszenie Serce Szczepina, radna Osiedla Szczepin.

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Galeria zdjęć

20.09.2019 – Drugi spacer po Szczepinie

14.09.2019 – Pierwszy spacer po Szczepinie


Zobacz także:

  1. Jam Szczepin
  2. Fontanna Bismarcka – Szczepin, Wrocław
  3. Plac Jana Pawła II – Szczepin, Wrocław
  4. ulica Słubicka – Szczepin, Wrocław
  5. Plac zabaw dla juniorów – WBO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *